• Pakiet wyposażenia dla klas mundurowych

• Dzięki udziałowi  w II i III edycji programu pilotażowego wspierania szkół prowadzących piony Certyfikowanych Klas Mundurowych szkoła pozyskała:

Kamizelka taktyczna 30 sztuk

Lornetka 2 sztuki

Kurtka gore-tex 40 sztuk

Latarka czołówka 30 sztuk

za kwotę ogólną 52 500zł. /42 000zł.- dotacja z Ministerstwa Obrony Nrodowej, 10 500zł. wkład własny Miasta Katowice/.

Serdecznie dziękujemy Ministerstwu Obrony Narodowej oraz Panu Prezydentowi Marcinowi Krupie za sfinansowanie przedsięwzięcia.

Dziękujemy również pracownikom Urzędu Miasta za nieocenioną pomoc.

• "Powstania Śląskie w muzyce i poezji"

• Uczniowie klasy 1p i 1pc we wtorek 12.11.2019 r. udali się na spektakl słowno-muzyczny "Powstania Śląskie w muzyce i poezji". Koncert został przygotowany przez młodzież i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza z udziałem Zespołu Tanecznego "Silesianie" Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Spektakl został przygotowany z okazji 100 Rocznicy Wybuchu I Powstania Śląskiego.

• 11 listopada - Święto Niepodległości

• 11 listopada uczniowie naszej szkoły reprezentacyjnie uczestniczyli w katowickich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Podczas tego święta brali udział w przemarszu pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

• Śpiewanie hymnu państwowego

• W środę 6 listopada 2019 roku wszystkie klasy mundurowe zebrały się na szkolnej auli, aby wspólnie zaśpiewać hymn państwowy. Było to nawiązanie do nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości

Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”

~ Józef Piłsudski ~

• Wyjście do Komendy Wojewódzkiej w Katowicach

• W piątek, 25 października 2019r. wszystkie pierwsze klasy o profilu policyjnym uczestniczyły w konferencji pt. „Od interwencji do profilaktyki. Różne oblicza działań na rzecz bezpieczeństwa”. W tym czasie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o zawodzie policjanta, które mogą im się przydać w dalszym kształceniu zawodowym

• Nabór do Sekcji Technicznej

• W naszej szkole powstała nowa grupa ludzi zainteresowanych informatyką - Sekcja Techniczna. Uczniowie do niej należący rozwijają się w swoim zainteresowaniu, poszerzając swoją wiedzę i umiejętności poprzez ciekawe i konkretne projekty. Chętnych, którzy chcą dołączyć do tej grupy i dowiedzieć się czegoś więcej zapraszamy do zgłaszania się we wiadomości na stronie facebookowej

"Sekcja Techniczna - XV LO Katowice im. rtm. Witolda Pileckiego".

Zapraszamy ;)

• Wyjście do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach

• W zeszły piątek 18.10.2019r. jedna z klas pierwszych, klasa policyjna reprezentowała naszą szkołę w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach. W godzinach od 11:00 do 14:00 uczestniczyli konferencji,                XXI Spotkaniu z Historią pt. "Przecież tylko Polsce służę". Konferencja była na temat 100-lecia utworzenia  Policji 1919-2019.

• Ślubowanie klas pierwszych

• W środę 9.10.2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ślubowaniu klas pierwszych na sztandar szkoły. Podczas tego wydarzenia przysięgali m.in. zachowanie w sposób godny każdego Polaka, szacunek do rodziców i nauczycieli oraz kilka innych zasad moralnych, którymi będą się starać kierować w swoim życiu. Uczniów obserwowali rodzice i inni krewni, dyrektorzy niektórych, pobliskich szkół, a także wielu policjantów i wojskowych w umundurowaniu, wraz z naszym panem kapitanem.