• oferta

• PROPONUJEMY NAUKĘ W KLASACH:

MUNDUROWYCH (wojskowa- OPW, policyjna, strażacka) I CYWILNYCH (o specjalności: promocja zdrowia, sztuki walki).

NASZA SZKOŁA OFERUJE: własną strzelnicę, efektowne pracownie, wszystkie sale wyposażone w interaktywne monitory, dostęp do Internetu poprzez Wifi, nowoczesną pracownię komputerową i językową.

Certyfikowane klasy wojskowe, skrócony czas szkolenia podstawowego w Policji, zajęcia z ASG, nauka strzelania, musztra, wyjazdy na poligony- to oferta dla zainteresowanych klasami mundurowymi. Oferujemy także zajęcia z samoobrony dla miłośników sztuk walki, które prowadzić będzie medalista Mistrzostw Europy. Zaangażowani w dziedzinę promocji zdrowia odnajdą swoje miejsce w projektach związanych z ochronną środowiska realizowanych we współpracy z instytucjami europejskimi i zajęciami z pierwszej pomocy. Dla utalentowanych wokalnie proponujemy zajęcia artystyczne pod kierunkiem profesjonalnego muzyka.

INFORMUJEMY, ŻE W SYSTEMIE www.slaskie.edu.com.pl JEST DO WYBORU TYLKO JEDNA KLASA I WYBIERA JĄ KAŻDY UCZEŃ, KTÓRY CHCE PRZYJŚĆ DO NASZEJ SZKOŁY.

RODZAJ KLASY NALEŻY ZGŁOSIĆ DOPIERO W SEKRETARIACIE SZKOŁY / KLASA WOJSKOWA, ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO-POLICYJNA I STRAŻACKA ORAZ CYWILNA/.

JESTEŚMY JEDYNĄ SZKOŁĄ W KATOWICACH PROWADZĄCĄ PION CERTYFIKOWANYCH KLAS WOJSKOWYCH

W PRZYPADKU ODPOWIEDNIEJ LICZBY KANDYDATÓW ZOSTANIE OTWARTE WIĘCEJ ODDZIAŁÓW!

XV_LO_FILM.wmv

BO NAUKA MOŻE BYĆ PRZYGODĄ

Odkąd nasz kraj postawił na rozwój armii zawodowej, a kierunki wojskowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród młodych ludzi, warto aby dzisiejsi uczniowie klas ósmych zastanawiający się nad dalszym kształceniem i planujący swoją ścieżkę zawodową zapoznali się z ofertą edukacyjną XV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach.

Dumą Liceum jest klasa wojskowa, którą władze szkoły utworzyły w 2000 roku i prowadzą do dziś.  Jesteśmy pierwszą na Śląsku placówką, która utworzyła klasy o tym profilu. W 2005 roku utworzono  klasę zarządzania kryzysowego (policyjno – strażacką). Oprócz zajęć przewidzianych programem, uczniowie klas „mundurowych” zdobywają wiedzę o siłach zbrojnych i specyfice służby wojskowej, wiedzę z zakresu specjalności policyjnej i pożarniczej, mają zajęcia z samoobrony, kryminalistyki, prewencji oraz naukę strzelania (szkoła ma własną, profesjonalną strzelnicę). Młodzież wyjeżdża również na zajęcia do jednostek wojskowych, komisariatów, Szkoły Policji w Piotrowicach, jednostek straży pożarnej itp. Bierze także udział w uroczystościach państwowych, defiladach, wartach honorowych czy zabezpieczeniu imprez masowych np. Tour de Pologne itp.

Oprócz klas mundurowych prowadzimy również klasy cywilne o specjalnościach:

- weterynaryjna (m.in. wolontariat w schronisku dla bezdomnych zwierząt),

- ratowniczo – medyczno – farmaceutyczna (przedmioty medyczne, które ułatwiają naukę i dostanie się np. na studia medyczne),

- sportowa (zajęcia z BHP, dodatkowe zajęcia sportowe).

• sekretariat@15lo.katowice.pl
      • 32 204 65 98 32 204 65 97