I pomoc

 • Ślubowanie klas pierwszych

  W środę 9.10.2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ślubowaniu klas pierwszych na sztandar szkoły. Podczas tego wydarzenia przysięgali m.in. zachowanie w sposób godny każdego Polaka, szacunek do rodziców i nauczycieli oraz kilka innych zasad moralnych, którymi będą się starać kierować w swoim życiu. Uczniów obserwowali rodzice i inni krewni, dyrektorzy niektórych, pobliskich szkół, a także wielu policjantów i wojskowych w umundurowaniu, wraz z naszym panem kapitanem.

 • Poligon jesień 2019

  Pod koniec września odbył się pierwszy poligon dla nowych klas licealnych w naszej szkole. Zajęcia odbywały się na terenie Ośrodka Harcerskiego ZHP w Kuźnicy Brzeźnickiej pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.

  Uczestnicy tego obozu brali udział we wszelkiego rodzaju zajęciach z musztry, postaw strzeleckich oraz strzelania, orientacji w terenie, obrony przeciwchemicznej, komunikacji radiowej, a także wielu innych ciekawych szkoleniach. Na rozległym terenie ośrodka uczniowie mogli pokazać swoją siłę, wytrzymałość, spryt i waleczność w szczególności na torze przeszkód, jak i również podczas innych ćwiczeń fizycznych. Nie zabrakło również czasu na odpoczynek w tak pięknym miejscu. Ten poligon tradycyjnie zakończył się wieczornym ogniskiem, a następnie dużym torem przeszkód.

  Uczniowie klas pierwszych, pomimo trudu i zmęczenia byli zadowoleni z dni spędzonych razem.

  Dla wszystkich był to obóz pełen nabytych umiejętności, wiedzy i rozwinięcia swoich zainteresowań.

 • 800 080 222

  800 080 222
  – rusza całodobowa bezpłatna infolinia
  dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów


  Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

  Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy
  w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej
  i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się
  ze specjalistami z
  Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie
  w najtrudniejszych sytuacjach.

  Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których
  nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.
  Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet
  w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się
  po wsparcie.

  W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

  Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA
  to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu:
  www.liniadzieciom.pl

  Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej
  ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

  Departament Informacji i Promocji

  Ministerstwo Edukacji Narodowej
   

   

   

 • Stypendium w ramach projektu "Śląskie. Inwestujemy w talenty-V edycja"

  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie informuję, iż od 23 września 2019 roku, trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty – V edycja”, realizowanego przez Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Celem niniejszego projektu jest przyznanie wsparcia stypendialnego 625 szczególnie uzdolnionym uczniom/uczennicą w zakresie przedmiotów matematycznych, informatycznych, języków obcych lub przyrodniczych, uczących się na terenie województwa śląskiego.

  Nabór wniosków o przyznanie stypendium prowadzony będzie do dnia 25 października bieżącego roku.

  Szczegółowe informacje o realizowanym projekcie, dostępne są na stronie internetowej http://efs-stypendia.slaskie.pl

  Mając na względzie zasięg podejmowanych działań promocyjnych oraz wspólny cel jakim jest rozwój edukacji w regionie, zwracam się z uprzejmą prośbą o udostępnienie informacji o przedmiotowym projekcie wszystkim zainteresowanym osobom oraz o zamieszczenie informacji o powyższym projekcie na stronie internetowej Państwa szkoły.

   

  Z wyrazami szacunku,

  Radosław Kubica

  Podinspektor

  Referat Realizacji Projektów

   

   

 • Przemarsz pod obelisk rtm. W. Pileckiego

  We wtorek 3.09.2019r. uczniowie naszej szkoły  udali się na Skwer Rotmistrza Witolda Pileckiego na Osiedlu Witosa. Na czele kolumny nieśliśmy szkolny sztandar, na którym wypisane są ważne dla nas słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna. Pani mgr Katarzyna Tarnawa-Pieśniak w krótkim wystąpieniu przybliżyła nam ideały, którymi kierował się nasz Patron. Zapaliliśmy znicze przy pomniku Rotmistrza Pileckiego. Następnie przeszliśmy do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Herberta. Uroczystą Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego celebrował nasz katecheta ksiądz Marcin Moj. Modliliśmy się o dary Ducha Świętego i pomoc na czas nauki i zdobywania nowych umiejętności. Umocnieni i pełni optymizmu ze sztandarem na czele wróciliśmy do budynku szkoły.

   

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

  Serdecznie witamy uczniów klas pierwszych w naszej szkole. Wszystkim życzymy wspaniałego roku szkolnego :-)

   

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 2 września 2019r. :

  klasy pierwsze na godzinę 9.00

  klasy drugie i trzecie na godzinę 10.00.

  Rodziców serdecznie zapraszamy w dniu 5 września 2019r.:

  klasy pierwsze na godzinę 16.30

  klasy drugie i trzecie na godzinę 17.30

  do auli szkolnej.

 • Kampania "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej"

  W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych zapewniamy niepowtarzalną możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień.Czekamy na Was. Już dziś możecie sprawdzić, co trzeba zrobić, aby dołączyć do najlepszych.

  WEŹ UDZIAŁ W ĆWICZENIU NA TERENIE JEDNOSTKI WOJSKOWEJ

  13 lipca- 1 Brygada Pancerna w Warszawie – www.1bpanc.wp.mil.pl- 10 Brygada Logistyczna w Opolu – www.10blog.wp.mil.pl- Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie – www.cssp.wp.mil.pl- Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach – www.cpdmz.wp.mil.pl- 9 Pułk Rozpoznawczy w Lidzbarku Warmińskim – www.9pr.wp.mil.pl20 lipca- Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce – www.cpsp.wp.mil.pl- 6 Brygada Powietrznodesantowa w Krakowie – www.6bpd.wp.mil.pl- 25 Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim– www.25bkpow.wp.mil.pl27 lipca- Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu – www.cswlpoznan.wp.mil.pl3 sierpnia- 17 Brygada Zmechanizowana w Wędrzynie – www.17wbz.wp.mil.pl10 sierpnia- 21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie – www.21bsp.wp.mil.pl- 18 Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku – www.18pr.wp.mil.pl- Centrum Szkolenia Artylerii I Uzbrojenia w Toruniu - www.csaiu.torun.pl17 sierpnia- 15 Brygada Zmechanizowana w Giżycku – www.15gbz.wp.mil.pl24 sierpnia- 7 Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku – www.7bow.wp.mil.pl- 1 Pułk Saperów w Brzegu – www.1psap.wp.mil.pl- 2 Pułk Rozpoznawczy w Hrubieszowie – www.2pr.wp.mil.pl    Odwiedź 1. Warszawską Brygadę Pancerną  i podejmij „Wojskowe Wyzwanie”    Rzut granatem, poznanie podstawowych rodzajów broni strzeleckiej, biegi zespołowe i indywidualne, paintball – to wybrane elementy programu, realizowanego w ramach akcji „Wojskowe Wyzwanie”. Akcja jest kontynuacją kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” i odbędzie się 13 lipca br. w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej.    Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie dla polskich Sił Zbrojnych? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych? Jeśli tak, to zapraszamy do warszawskiej brygady, gdzie będziesz mógł przekonać się jak wygląda służba żołnierza zawodowego.    Czekamy na Ciebie 13 lipca br. od godz. 10.00 do 19.00 na terenie 1. Warszawskiej Brygady Pancernej.    Tego dnia możesz być jednym z nas. Zaprezentujemy m.in. zajęcia z udzielania pomocy przedmedycznej, uzbrojenie i sprzęt naszej jednostki. W punkcie rekrutacyjnym będzie można dowiedzieć się jakie możliwości stwarza służba w Wojsku Polskim, jak wygląda proces rekrutacji oraz poznać ofertę edukacyjną naszej armii.        Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału, regulamin akcji oraz dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie internetowej: https://1bpanc.wp.mil.pl/pl/articlesaktualnosci-7/2019-07-011-zostan-zonierzem-rp-w-1-brygadzie-pancernej/Zapraszamy do udziału w akcji „Wojskowe Wyzwanie”! "Dodatkowe informacje na temat akcji ogólnopolskiej na stronie internetowej www.wojsko-polskie.plBiuro do Spraw Proobronnych

   

 • Matura poprawkowa

  Matura poprawkowa z matematyki i języka angielskiego odbędzie sie 20 sierpnia o godzinie 9.00

  Komisje:

  matematyka- aula: mgr Błaszczyk-Przybyło-przew., mgr Nolda-Woszek, mgr Korzeniowska, mgr Ortelt-Kubarska-ZSPM

  język angielski-102: mgr Lamch-przew., mgr Pogrzeba-ZSPM

 • W lipcu sekretariat szkoły jest czynny od 8.00 do 16.00

 • Egzaminy poprawkowe

  26 sierpnia 2019r.

   

  JĘZYK ANGIELSKI- godz. 10.00- sala 203

  Skład komisji:

  mgr Edyta Porządnicka-Lamch - przew.

  mgr Adriana Płuciennik-Mentel/mgr Agnieszka Pastusiak

  mgr Małgorzata Korzeniowska

   

  27 sierpnia 2019r.

   

  MATEMATYKA- godz. 10.00- sala 102

  Skład komisji:

  mgr Edyta Porządnicka-Lamch -przew.

  mgr Lidia Borzyk

  mgr Janusz Lamch

   

  28 sierpnia 2019r.

   

  JĘZYK NIEMIECKI- godz. 10.00- sala 203

  Skład komisji:
  mgr Edyta Porządnicka-Lamch- przew.

  mgr Marek Manowski

  mgr Agnieszka Błaszczyk-Przybyło

   

  28 sierpnia 2019r.

   

  INFORMATYKA- godz. 12.00- sala 205

  Skład komisji:
  mgr Edyta Porządnicka-Lamch- przew.

  mgr Łukasz Pownug

  mgr Sylwia Sykosz

   

  29 sierpnia 2019r.

   

  JĘZYK POLSKI- godz. 10.00- sala 107

  Skład komisji:

  mgr Edyta Porządnicka-Lamch- przew.

  mgr Liliana Nolda-Woszek

  mgr Andrzej Dulian

   

  29 sierpnia 2019r.

   

  GEOGRAFIA, CHEMIA- godz. 12.00- sala 106

  Skład komisji:
  mgr Edyta Porządnicka-Lamch- przew.

  mgr Joanna Sikorska

  mgr Dorota Tyralik

   

 • Bezpieczne wakacje

 • Zapraszamy

 • Przebudowa DK81

  PRZEBUDOWA DK81 - NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY I TERMINY WDRAŻANIA

   

  Na duże zmiany w organizacji ruchu muszą przygotować się zarówno mieszkańcy Katowic, jak i mieszkańcy metropolii, którzy dojeżdżają do Katowic do pracy. Zmiany w organizacji ruchu dotyczyć będą także ruchu tranzytowego przecinającego Katowice. Od kwietnia br. trwa kolejny etap prac przy potężnej przebudowie węzła drogowego - skrzyżowania dróg DK86 oraz DK81 (czyli ul. Pszczyńskiej oraz ul. 73 Pułku Piechoty) w Katowicach.​

   

  Najważniejsze zmiany, które będą obowiązywać co najmniej przez 12 miesięcy, zostaną wdrożone od godzin porannych w poniedziałek 27 maja. Zmiany polegać będę przede wszystkim na zawężeniu ul. Pszczyńskiej (DK86) na wysokości Giszowca - do jednego pasa w każdym kierunku – zarówno w stronę Sosnowca, jak i w stronę Tychów. Utrzymane będą funkcjonując włączenia - zjazdy i wyjazdy - ulic Kolistej i 73 Pułku Piechoty z ul. Pszczyńską, jednak ze względu na spodziewane spiętrzenie ruchu w tym obszarze, będzie to utrudnione. Przypomnijmy, że średnio tę drogę pokonuje codziennie aż 58,5 tysiąca pojazdów. Drugą zmianą będzie zamknięcie możliwości zjazdu z autostrady A4 na ul. Pszczyńską - jadąc od strony Gliwic – w kierunku Tychów - zamknięcie to zostanie dokonane w nocy z 26 na 27 maja. Tę trasę pokonuje codziennie średnio ponad 10 tysięcy kierowców.

   

  Wcześniej, w związku z dużym zakresem prac przy wprowadzaniu opisywanych zmian wykonawca prac  24 maja (piątek) dokona zawężenia do jednego pasa ruchy jezdni wschodniej ul. Pszczyńskiej (DK86) – tj. w kierunku na Sosnowiec / Częstochowę na całym odcinku planowanej przebudowy.

   

  Jednocześnie na ul. Gospodarczej od 24 maja nastąpi zmiana pierwszeństwa ruchu. Do tej pory pierwszeństwo miały pojazdy poruszające się ulicą Gospodarczą – natomiast od 24 maja pierwszeństwo będą miały pojazdy poruszające się od ul. Murckowskiej. Na ul. Gospodarczej (w rejonie skrzyżowana z ul. Murckowską) zostaną zamontowane progi wyspowe oraz znaki informujące o zmianie pierwszeństwa ruchu.

   

  - W następnych miesiącach będą wprowadzane także kolejne czasowe zmiany. Zachęcamy wszystkich mieszkańców i osoby zainteresowane tym tematem, by wysłały nam maila na adres przebudowaDK@katowice.eu z tematem „aktualne informacje”. Dzięki temu każdą nową informację będziemy mogli przesłać bezpośrednio na maila osoby, która się do nas zgłosiła – mówi Maciej Stachura, naczelnik wydziału komunikacji społecznej Urzędu Miasta Katowice.  

   

   

  --------------------------------------

  Maciej Stachura

  Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej

  Urząd Miasta Katowice

   

  +48 511 985 387

  maciej.stachura@katowice.eu

  Twitter: twitter.com/BiuroPrasoweKce

  Instagram: instagram.com/katowice_press_office

   

   

 • Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe

  Mamy zaszczyt poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do III edycji programu MON "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe".

 • 3 Maja
  07.05.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 3 Maja.

 • Rekolekcje
  07.05.2019

  W dniach 15-17 kwietnia odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły. W tym roku prowadził je ks. Szymon Karnówka, duszpasterz z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach. Podczas nauk ks. Szymon wskazał na teksty z Pisma Świętego, które mówią o dobroci Pana Boga. Niestety, grzech oddziela człowieka od Stwórcy. Konieczna jest pomoc od Boga, który chce wybawić każdego człowieka z jego grzechów. Lektura słowa Bożego jest konieczna w codzienności, aby poznawać Pana Boga i trwać przy Nim. Dziękujemy ks. Szymonowi za trud głoszenia rekolekcji i życzymy dużo sił oraz darów Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej.

 • Wesołego zajączka, co po stole bryka.

  Smacznościami wypełnionymi, Świątecznego koszyka.

  Smacznego jajka, mokrego dyngusa.

  Radości płynącej, ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

  Pogody ducha oraz niezapomnianych chwil, spędzonych przy wspólnym stole z najbliższą rodziną.

  Spokojnych Świąt Wielkanocnych

  życzą:

  Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie
  XV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. W. Pileckiego   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach
  ul. Obroki 87
  40-833 Katowice
 • 32 204 65 98
  32 204 65 97

Galeria zdjęć