I pomoc

 • - Obrazek 1

 • Bezpieczne ferie

  Bezpieczne ferie - Obrazek 1

 • 21.02.2018

  W piątek 22.12.2017 r. uczniowie zorganizowali wigilie klasowe. Przygotowali stoły pełne świątecznych potraw i słodyczy. W trakcie wigilii odbyły się odwiedziny kolędowe: nasz katecheta ks. Marcin Moj odczytał fragment Ewangelii Łukasza o narodzeniu Jezusa oraz pobłogosławił opłatki. Był to czas wspólnego kolędowania i składania sobie życzeń. Każdy mógł doświadczyć prawdziwie rodzinnej i świątecznej atmosfery.

 • - Obrazek 1Wesołych Świąt 

 • Złoty indeks

  Szanowni Państwo,

  Już po raz drugi organizowany jest konkurs dla uzdolnionych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Ambitni maturzyści mogą w nim starać się o przyjęcie na wybrane kierunki studiów stacjonarnych w Politechnice Śląskiej bez postępowania kwalifikacyjnego! Rywalizując w dyscyplinach matematyki, chemii, informatyki i fizyki będą ubiegać się o nagrody I stopnia – przyjęcie na wybrany kierunek studiów stacjonarnych (10 laureatów), II stopnia – 40 punktów preferencyjnych, III stopnia – 30 punktów preferencyjnych w postępowaniu rekrutacyjnym. Zmagania są dwuetapowe: w pierwszej części uczestnicy rozwiązują zadania dostępne na platformie informacyjnej konkursu, w drugiej, która odbędzie się w marcu 2018 roku, zakwalifikowani rozwiązują zadania w siedzibie uczelni. Prace oceniać będą komisje przedmiotowe, w skład których wchodzą nauczyciele akademiccy Politechniki Śląskiej. Szczegółowe warunki uczestnictwa określone są w Regulaminie dostępnym na stronie www.zlotyindeks.pl, gdzie znaleźć można również przykładowe zadania z poprzedniej edycji. Bieżące informacje prezentowane są na Facebooku https://www.facebook.com/zlotyindeks.polsl. Na zgłoszenia uczestników czekamy na platformie https://sorek.polsl.pl/zlotyindeks do 15 stycznia 2018. Serdecznie zachęcamy do udziału i prosimy o rozpropagowanie wydarzenia wśród młodzieży. Biuro Promocji Politechniki Śląskiej, 44-100 Gliwice, ul. Akademicka 2A, tel. 32 237 19 69

 • - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • II Festiwal Szkół Ponadpodstawowych

  Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko 1 i 2 grudnia w godzinach od 10 do 17 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

  http://www.katowice.eu/miasto/aktualnosci?ItemID=2681&ListID=d5dea5d0-1093-414a-ab2a-4a83b293cb9e

 • KONKURS - LOGO NA BLUZĘ

  20.11.2017

  KONKURS
  Samorząd szkolny ogłasza konkurs na projekt logo, które umieszczone będzie na bluzach dla uczniów.

  Konkurs trwa do 30.11.2017, projekty można oddawać członkom Samorządu.

  Jesteś kreatywny i chcesz to innym pokazać?
  Wyraź siebie i zaprezentuj swój pomysł!

  Zapewniamy nagrodę dla zwycięzcy KONKURS - LOGO NA BLUZĘ - Obrazek 1

  Samorząd Szkolny

 • 30.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie 2017.

 • 04.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Poligon klas 1- wrzesień 2017.

 • Wędrówki szlakami nowoczesnej edukacji

  Zapraszamy na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne z języka angielskiego, języka niemieckiego oraz matematyki w ramach projektu "Wędrówki szlakami nowoczesnej edukacji". Zajęcia będą odbywać się w szkole. Rekrutacja trwa od 25 września do 6 października 2017r. Osoby zgłaszające chęć uczestnictwa w projekcie zobowiązane są do złożenia wypełnionych i podpisanych dokumentów tj. 

  a) formularz zgłoszeniowy

  - uczeń pełnoletni Zalacznik_1a_(1)(1).pdf

  - uczeń niepełnoletni Zalacznik_1b_(1).pdf

  b) zgodę rodzica/opiekuna prawnego Zalacznik_2_(1).pdf

  c) zgodę na wykorzystanie wizerunku

  -uczeń pełnoletni Zalacznik_3a_(1).pdf

  -uczeń niepełnoletni Zalacznik_3b_(1).pdf

  Regulamin_podpisany_v3_(1).pdf

 • - Obrazek 1

 • Zajęcia z matematyki dla maturzystów

  Zajęcia z matematyki dla maturzystów - Obrazek 1

 • Klikam i wiem

  Szanowni Państwo,

   

  Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Katowicach została uruchomiona kolejna edycja Programu Edukacyjnego „Klikam i wiem”.

   

  http://katowice.stat.gov.pl/

   

   

  Tradycyjnie, projekt adresowany jest do młodzieży szkolnej, a jego celem jest kształtowanie umiejętności korzystania z zasobów dostępnych na stronach internetowych statystyki publicznej. Dzięki temu przedsięwzięciu młodzież ma okazję poznać działalność statystyki publicznej, wydawnictwa statystyczne i jednocześnie poszerzyć wiedzę o naszym regionie,  Polsce i Unii Europejskiej. Materiał został wzbogacony o pomocne wskazówki oraz ciekawostki statystyczne.

  Na podanej stronie internetowej znajduje się krótki opis projektu oraz plakat, który w miarę możliwości prosimy wydrukować i umieścić na terenie szkoły. Ponadto projekt ten może być podstawą przeprowadzenia przez nauczycieli w Państwa szkole ciekawej lekcji z zakresu ogólnodostępnych zasobów informacji statystycznych.

   

  Zapraszamy do skorzystania z naszego programu oraz z zasobów statystyki publicznej.

   

  * * * *

  Kontakt:

  Śląski Ośrodek Badań Regionalnych

  ul. Owocowa 3, 40-158 Katowice (p.008)

  tel. 32 779 12 34, 32 779 12 37

  InformatoriumKCE@stat.gov.pl

   

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach
  ul. Obroki 87
  40-833 Katowice
 • 32 204 65 98
  32 204 65 97

Galeria zdjęć