Blisko czterdziestu uczniów brało udział w dwudniowych warsztatach ekologicznych na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Jury Krakowsko- Częstochowskiej.
O tym, ze geologia nie musi być nudna, przekonali się wszyscy, którzy poszukiwali agatów w Sławkowie. Własnoręczne łupanie kamieni nie przypominało w niczym katorżniczej pracy z kreskówki o Flistonach, a było świetną formę łączenia nauki z relaksem. Zajęcia takie polecamy wszystkim zestresowanym…
Wędrówki po lesie, geologia w zasięgu dłoni uzbrojonej w młotek, zajęcia warsztatowe na temat zdrowej żywności, a wieczorem ognisko z niezdrowymi aczkolwiek bardzo dobrymi kiełbaskami – tak w dużym skrócie można opisać czwartkowy plan zajęć.
W piątek, 20 listopada, zwiedzaliśmy Koksownię ‘Przyjaźń’ oraz Spalarnię Odpadów Niebezpiecznych w Dąbrowie Górniczej.
Kiedy butelka po zwyklym napoju staje sie opdpadem niebezpiecznym? Dlacego nie mozna wylączyc baterii koksowniczej? Jak przebiega proces spalania odpadów? Nawet typowi humaniści musieli przyznać, że technika może być czasami fascynująca.
Ostatnim punktem programu była wędrówka po Pustyni Błędowskiej. Kolejne warsztaty w kwietniu, chętni uczniowie z klas drugich proszeni są o kontakt w drugim semestrze z nauczycielem biologii.
Mirosława Wojda, Karina Irzyk, Justyna Sroka