weterynaryjna

KLASA WETERYNARYJNA

Uczniowie będą mogli poznać podstawy warsztatu pracy lekarza weterynarii na lekcjach biologii oraz warsztatach pozalekcyjnych.Będą mogli uczestniczyć w wolontariacie w schronisku dla bezdomnych zwierząt i zapoznać się ze sposobem ich chowu.

W klasie pierwszej przewidywany jest blok zajęć z zakresu budowy i fizjologii kręgowców. W klasie drugiej uczniowie poznają choroby, na które najczęściej chorują zwierzęta oraz choroby odzwierzęce mogące szkodzić ludziom i ich sposób leczenia.

Zajęcia dodatkowe:

-anatomia i fizjologia porównawcza zwierząt,

-rozród zwierząt,

-choroby zwierząt.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia ,chemia
Przedmioty punktowane: język polski, max (historia, wiedza o społeczeństwie), matematyka, wychowanie fizyczne (jeżeli brak wf, to plastyka).

Nowość!!!! Dla klas cywilnych proponujemy zajęcia z BHP:

-podstawy prawne BHP,

-obowiązki i prawa pracowników,

-profilaktyczna ochrona zdrowia pracowników,

-ochrona pracy młodocianych,

-środki ochrony indywidualnej,

-czynniki szkodliwe i uciążliwe w środowisku pracy,

-prace szczególnie niebezpieczne,

-wypadki przy pracy,

-choroby zawodowe.

Klasa weterynaryjna od września uczestniczy w wolontariacie gdzie zapoznaje się z przystosowaniem piesków do adopcji oraz uczestniczy w wykładach poświęconych anatomii i fizjologii zwierząt domowych.
Dodatkowo uczestniczy w warsztatach tresury psów , poznaje mowę ciała psa oraz zapoznaje się z psem pracującym( policja i WOPR)
Od grudnia zajęcia prowadzone są również przez pracowników Związku Kynologicznego na których, nasza młodzież zapoznaje się
rasami psów i prezentacją psa na wystawę.
Na zajęciach dowiadują się też jak postępować i wychowywać szczeniaka.