REGULAMIN BIBLIOTEKI

XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W KATOWICACH (wersja skrócona)

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły

2. Uczniowie zapisywani są automatycznie z początkiem roku szkolnego na podstawie
    aktualnych list.

3.  Klasy I i II jednorazowo mogą pożyczać 4 książki, uczniowie klas maturalnych bez ograniczeń.

4. Termin zwrotu książek upływa po miesiącu, czasopism oraz płyt VHS, CD i DVD po tygodniu. W szczególnych wypadkach (książek deficytowych) termin może zostać skrócony.

5. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem. Czytelnik zobowiązany jest przejrzeć książkę po wypożyczeniu i zgłosić jej ewentualne uszkodzenia.

6. Za zagubiony lub uszkodzony dokument ze zbiorów bibliotecznych czytelnik zwraca taki sam bądź inny wskazany przez nauczyciela bibliotekarza.

7. Z księgozbioru podręcznego można korzystać w czytelni.

8. Przed końcem roku szkolnego lub w przypadku zmiany szkoły uczeń zobowiązany jest rozliczyć się z biblioteką, otrzymując odpowiednie poświadczenie

Pełny tekst regulaminu:  "Regulamin_Biblioteki XV Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach (pdf)