• mLegitymacje

• Wykonaj fotografię do legitymacji i mLegitymacji przy pomocy bezpłatnego kreatora!

Rozpoczynający się rok szkolny wiąże się z wyrabianiem legitymacji przez uczniów. Uczniowie szkół, mogą obecnie skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej.

Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej. Fotografię można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycie głowy.

Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji można znaleźć pod adresem:

Bezpłatny Kreator Zdjęć do tradycyjnej legitymacji szkolnej dostępny jest pod adresem:

Obsługa Bezpłatnego Kreatora do zdjęć jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi. Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć?

1. Wejdź w przeglądarkę internetową w swoim telefonie, a następnie skorzystaj z linku https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji.
            2. Wciśnij przycisk “Zrób zdjęcie” lub wybierz fotografię zapisaną na Twoim smartfonie.
            3. Wciśnij przycisk z napisem “Pobierz”.
            4. Zapisz zdjęcie na urządzeniu, z którego korzystasz.

Fotografia do legitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:

• osoba widoczna na zdjęciu powinna patrzeć w kierunku obiektywu,
            • twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto,
            • oświetlenie twarzy powinno być równomierne.

Tak przygotowaną fotografię można wykorzystać do mLegitymacji lub tradycyjnej legitymacji szkolnej, którą będziesz się identyfikował. Jak widzisz, cały proces przygotowania zdjęcia jest niezwykle łatwy i zajmuje nie więcej niż minutę!

• Zajęcia mundurowe

• Kadeci z klas wojskowych w dniu 24.11 mieli przeprowadzony egzamin z sprawności fizycznej oparty na wykonywaniu SKŁONÓW TUŁOWIA W CIĄGU DWÓCH MINUT. Jest to jedna z czterech obowiazkowych konkurencji jakie wykonują żołnierze zawodowi na egzaminie. A oto krótka fotrelacja z zajęć:

• Olimpiada Gier Planszowych

• 24 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Olimpiadzie IPN Gier Planszowych rozegrany w Górnośląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Był to turniej zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach. Jedna z naszych Drużyn zdobyła trzecie miejsce w rozgrywkach grając w grę planszową "Niepodległa". To dopiero początek naszej przygody z Planszówkami, które mogą uczyć, bawić i łączyć pokolenia

• Zajęcia w Centrum Solidarności

• W czwartek 3.11.2022 uczniowie klasy 1w udali się pod pomnik poległych górników KWK „Wujek”, upamiętniający ofiary pacyfikacji strajkujących górników w grudniu 1981 r. Delegacja uczniów pod pomnikiem złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze. Następnie w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności uczniowie zapoznali się z historią oporu Polaków wobec władzy komunistycznej, zwłaszcza w latach 80-tych XX w. Ponadto stała ekspozycja poświęcona jest strajkowi górników i pacyfikacji kopalni z tragicznymi wydarzeniami z 16 grudnia 1981 r., gdzie zginęło dziewięciu górników zastrzelonych przez pluton specjalny ZOMO. Wielu strajkujących odniosło rany podczas pacyfikacji oraz było później represjonowanych. Nowoczesne, multimedialne muzeum zajmuje trzy poziomy o łącznej powierzchni 1100 m2. Mieści się w oryginalnym budynku kopalnianym, który pełnił funkcję magazynu odzieży. To właśnie z jego okien padły strzały w grudniu 1981 r. i po dziś dzień mury tego budynku są świadkiem dramatycznych wydarzeń.

• Kwesta na rzecz cmentarzy we Lwowie

• By trwać, należy pamiętać....Po raz kolejny Nasi Uczniowie kwestują na Cmentarzu w Panewnikach. W tym roku nie tylko ratujemy polskie groby we Lwowie ale wspomagamy też Polaków  mieszkających za naszą wschodnią granicą.  Współpracując od lat z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddziałem w Katowicach zebraliśmy 3755, 43  złotych. Darczyńcom dziękujemy. To była jak zawsze wyjątkowa lekcja historii i pokory wobec mijającego czasu. ...🇵🇱🇵🇱🇵🇱