• weterynaryjna

    • KLASA WETERYNARYJNA

     Uczniowie będą mogli poznać podstawy warsztatu pracy lekarza weterynarii na lekcjach biologii oraz warsztatach pozalekcyjnych.Będą mogli uczestniczyć w wolontariacie w schronisku dla bezdomnych zwierząt i zapoznać się ze sposobem ich chowu.

     W klasie pierwszej przewidywany jest blok zajęć z zakresu budowy i fizjologii kręgowców. W klasie drugiej uczniowie poznają choroby, na które najczęściej chorują zwierzęta oraz choroby odzwierzęce mogące szkodzić ludziom i ich sposób leczenia.

     Zajęcia dodatkowe:

     -anatomia i fizjologia porównawcza zwierząt,

     -rozród zwierząt,

     -choroby zwierząt.

     Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia ,chemia
     Przedmioty punktowane: język polski, max (historia, wiedza o społeczeństwie), matematyka, wychowanie fizyczne (jeżeli brak wf, to plastyka).

     Nowość!!!! Dla klas cywilnych proponujemy zajęcia z BHP:

     -podstawy prawne BHP,

     -obowiązki i prawa pracowników,

     -profilaktyczna ochrona zdrowia pracowników,

     -ochrona pracy młodocianych,

     -środki ochrony indywidualnej,

     -czynniki szkodliwe i uciążliwe w środowisku pracy,

     -prace szczególnie niebezpieczne,

     -wypadki przy pracy,

     -choroby zawodowe.

     Klasa weterynaryjna od września uczestniczy w wolontariacie gdzie zapoznaje się z przystosowaniem piesków do adopcji oraz uczestniczy w wykładach poświęconych anatomii i fizjologii zwierząt domowych.
     Dodatkowo uczestniczy w warsztatach tresury psów , poznaje mowę ciała psa oraz zapoznaje się z psem pracującym( policja i WOPR)
     Od grudnia zajęcia prowadzone są również przez pracowników Związku Kynologicznego na których, nasza młodzież zapoznaje się
     rasami psów i prezentacją psa na wystawę.
     Na zajęciach dowiadują się też jak postępować i wychowywać szczeniaka.

      

      

  • Kontakty

   • XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach
   • 32 204 65 98 32 204 65 97
   • ul. Obroki 87 40-833 Katowice Poland
   • Przystanek: Osiedle Witosa II • dojazd autobusami linii: 51, 109, 138, 238, 675 - Przystanek usytuowany jest na skrzyżowaniu ulic Witosa i Obroki. Aby dojść do szkoły należy minąć skrzyżowanie i skręcić w lewo. Odległość: ~ 500 metrów. Czas marszu: ~ 5 minut. Przystanek: Obroki Dulęby • dojazd autobusami linii: 70, 115, 165 - Przystanek znajduje się najbliżej szkoły. Aby z tego przystanku trafić do naszej placówki należy udać się wzdłuż drogi. Odległość: ~ 80 metrów. Czas marszu: ~ 2 minuty.
 • Galeria zdjęć

   brak danych