• zarządzania kryzysowego-policyjna i strażacka

• W dniu 6 kwietnia nasz nauczyciel przedmiotów mundurowych uczestniczył w konferencji na temat kształcenia w klasach policyjnych. Podczas spotkania zaprezentowany został jednolity program kształcenia dla klas policyjnych. W konferencji udział wzięli m.in. Minister SWiA Mariusz Błaszczak, p.o. Komendanta Głównego Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk oraz komendant-rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr. hab. Piotr Bogdalski.

W pracę przy klasach policyjnych angażowani są policjanci. Odbywa się to na podstawie porozumień pomiędzy dyrektorami szkół, a kierownikami jednostek policji. W zeszłym roku istniały 192 takie porozumienia- nasza szkoła ma podpisane porozumienie z Komendą Miejską Policji w Katowicach.  Absolwenci klas policyjnych otrzymują dodatkowe punkty podczas ubiegania się o przyjęcie w szeregi Policji.

Podczas konferencji zaprezentowano opracowany w tym roku jednolity program kształcenia dla klas policyjnych. Jest to element trwającego od 2013 r. procesu standaryzacji ich funkcjonowania. Program poza kształtowaniem postaw i rozwijania kompetencji, uwzględnia także profilaktykę i sprawność fizyczną wychowanków. Ma z jednej story wspierać nauczycieli w kreowaniu ogólnego rozwoju uczniów, jak również przygotowywać kandydatów do postępowania kwalifikacyjnego przed przyjęciem do Policji.

Miło nam poinformować, że w naszej szkole klasy policyjne będą realizowały przedstawiony na konferencji program kształcenia dla klas policyjnych.

KLASA ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO
          (Policyjno-strażacka)

Zajęcia dodatkowe:

•  Zdobywanie wiedzy z zakresu specjalności policyjnej oraz pożarniczej
          • Poznawanie technik działania Policji i Straży Pożarnej
          • Musztra, strzelanie, zajęcia z samoobrony, kryminalistyki, prewencji oraz antyterrorystyki
          • Obozy szkoleniowe
          • Zajęcia z ASG
          • Zajęcia na naszej, profesjonalnej strzelnicy w szkole
          • Zajęcia w komisariatach, Szkole Policji w Piotrowicach oraz jednostkach  Straży Pożarnej
          • Udział w uroczystościach organizowanych przez władze lokalne, m.in. defilady oraz np. zabezpieczanie imprez masowych np. Tour de Pologne, maratony.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język angielski, geografia/chemia.
          Przedmioty punktowane: język polski, max (historia, wiedza o społeczeństwie), matematyka, wychowanie fizyczne (jeżeli brak wf, to plastyka).

Umundurowanie:

komplet czarny WZ10 /bluza + spodnie/, buty wojskowe czarne /DESANT lub GROM/, pas parciany polowy, beret czarny KM, polar US czarny, koszulka czarny.

W 2005roku poszerzyliśmy ofertę szkoły o klasy zarządzania kryzysowego z myślą o tych, którym podoba się czarny mundur.