• oferta

    • PROPONUJEMY NAUKĘ W KLASACH:

     OPW- Oddział Przygotowania Wojskowego stanowi nową ofertę edukacji wojskowej skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych. W tym roku kończysz szkołę podstawową i zastanawiasz się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej, która wydatnie przyczyni się nie tylko do zdobywanej przez Ciebie wiedzy i niezbędnego wykształcenia, ale także przygotuje i ułatwi ewentualne związanie swojej przyszłości z zawodem żołnierza, w tym m.in. zapewni dodatkowe punkty rekrutacyjne do uczelni wojskowych!? OPW to oferta dla Ciebie.

     MUNDUROWYCH (wojskowa, policyjna, strażacka) I CYWILNYCH (o specjalności: promocja zdrowia, sztuki walki).

     NASZA SZKOŁA OFERUJE: własną strzelnicę, efektowne pracownie, wszystkie sale wyposażone w interaktywne monitory, dostęp do Internetu poprzez Wifi, nowoczesną pracownię komputerową i językową, zajęcia z ASG, musztry, strzelectwa i samoobrony, wyjazdy na poligony.

     Certyfikowane klasy wojskowe, skrócony czas szkolenia podstawowego w Policji, zajęcia z ASG, nauka strzelania, musztra, wyjazdy na poligony- to oferta dla zainteresowanych klasami mundurowymi. Oferujemy także zajęcia z samoobrony dla miłośników sztuk walki, które prowadzić będzie medalista Mistrzostw Europy. Zaangażowani w dziedzinę promocji zdrowia odnajdą swoje miejsce w projektach związanych z ochronną środowiska realizowanych we współpracy z instytucjami europejskimi i zajęciami z pierwszej pomocy. Dla utalentowanych wokalnie proponujemy zajęcia artystyczne pod kierunkiem profesjonalnego muzyka.


     INFORMUJEMY, ŻE W SYSTEMIE www.slaskie.edu.com.pl JEST DO WYBORU TYLKO JEDNA KLASA I WYBIERA JĄ KAŻDY UCZEŃ, KTÓRY CHCE PRZYJŚĆ DO NASZEJ SZKOŁY.

      RODZAJ KLASY NALEŻY ZGŁOSIĆ DOPIERO W SEKRETARIACIE SZKOŁY / KLASA WOJSKOWA, ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO-POLICYJNA I STRAŻACKA ORAZ CYWILNA/.

     JESTEŚMY JEDYNĄ SZKOŁĄ W KATOWICACH PROWADZĄCĄ PION CERTYFIKOWANYCH KLAS WOJSKOWYCH

     INFORMUJEMY, ŻE W SYSTEMIE www.slaskie.edu.com.pl JEST DO WYBORU TYLKO JEDNA KLASA I WYBIERA JĄ KAŻDY UCZEŃ, KTÓRY CHCE PRZYJŚĆ DO NASZEJ SZKOŁY.

      RODZAJ KLASY NALEŻY ZGŁOSIĆ DOPIERO W SEKRETARIACIE SZKOŁY / KLASA WOJSKOWA, ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO-POLICYJNA I STRAŻACKA ORAZ CYWILNA/.

     W PRZYPADKU ODPOWIEDNIEJ LICZBY KANDYDATÓW ZOSTANIE OTWARTE WIĘCEJ ODDZIAŁÓW!

     XV_LO_FILM.wmv

      

     BO NAUKA MOŻE BYĆ PRZYGODĄ

      

     Odkąd nasz kraj postawił na rozwój armii zawodowej, a kierunki wojskowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród młodych ludzi, warto aby dzisiejsi uczniowie klas ósmych zastanawiający się nad dalszym kształceniem i planujący swoją ścieżkę zawodową zapoznali się z ofertą edukacyjną XV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach.

      

     Dumą Liceum jest klasa wojskowa, którą władze szkoły utworzyły w 2000 roku i prowadzą do dziś.  Jesteśmy pierwszą na Śląsku placówką, która utworzyła klasy o tym profilu. W 2005 roku utworzono  klasę zarządzania kryzysowego (policyjno – strażacką). Oprócz zajęć przewidzianych programem, uczniowie klas „mundurowych” zdobywają wiedzę o siłach zbrojnych i specyfice służby wojskowej, wiedzę z zakresu specjalności policyjnej i pożarniczej, mają zajęcia z samoobrony, kryminalistyki, prewencji oraz naukę strzelania (szkoła ma własną, profesjonalną strzelnicę). Młodzież wyjeżdża również na zajęcia do jednostek wojskowych, komisariatów, Szkoły Policji w Piotrowicach, jednostek straży pożarnej itp. Bierze także udział w uroczystościach państwowych, defiladach, wartach honorowych czy zabezpieczeniu imprez masowych np. Tour de Pologne itp.

      

      

  • Kontakty

   • XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach
   • 32 204 65 98 32 204 65 97
   • ul. Obroki 87 40-833 Katowice Poland
   • Przystanek: Osiedle Witosa II • dojazd autobusami linii: 51, 109, 138, 238, 675 - Przystanek usytuowany jest na skrzyżowaniu ulic Witosa i Obroki. Aby dojść do szkoły należy minąć skrzyżowanie i skręcić w lewo. Odległość: ~ 500 metrów. Czas marszu: ~ 5 minut. Przystanek: Obroki Dulęby • dojazd autobusami linii: 70, 115, 165 - Przystanek znajduje się najbliżej szkoły. Aby z tego przystanku trafić do naszej placówki należy udać się wzdłuż drogi. Odległość: ~ 80 metrów. Czas marszu: ~ 2 minuty.
 • Galeria zdjęć

   brak danych