oferta

DRODZY GIMNAZJALIŚCI!

INFORMUJEMY, ŻE W SYSTEMIE www.slaskie.edu.com.pl JEST DO WYBORU TYLKO JEDNA KLASA I WYBIERA JĄ KAŻDY UCZEŃ, KTÓRY CHCE PRZYJŚĆ DO NASZEJ SZKOŁY.

RODZAJ KLASY NALEŻY ZGŁOSIĆ DOPIERO W SEKRETARIACIE SZKOŁY                                                                         / KLASA WOJSKOWA, ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO-POLICYJNA I STRAŻACKA ORAZ CYWILNA/.

W PRZYPADKU ODPOWIEDNIEJ LICZBY KANDYDATÓW ZOSTANIE OTWARTE WIĘCEJ ODDZIAŁÓW!

XV_LO_FILM.wmv

BO NAUKA MOŻE BYĆ PRZYGODĄ

Odkąd nasz kraj postawił na rozwój armii zawodowej, a kierunki wojskowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród młodych ludzi, warto aby dzisiejsi gimnazjaliści zastanawiający się nad dalszym kształceniem i planujący swoją ścieżkę zawodową zapoznali się z ofertą edukacyjną XV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach.

Dumą Liceum jest klasa wojskowa, którą władze szkoły utworzyły w 2000 roku i prowadzą do dziś.  Jesteśmy pierwszą na Śląsku placówką, która utworzyła klasy o tym profilu. W 2005 roku utworzono  klasę zarządzania kryzysowego (policyjno – strażacką). Oprócz zajęć przewidzianych programem, uczniowie klas „mundurowych” zdobywają wiedzę o siłach zbrojnych i specyfice służby wojskowej, wiedzę z zakresu specjalności policyjnej i pożarniczej, mają zajęcia z samoobrony, kryminalistyki, prewencji oraz naukę strzelania (szkoła ma własną, profesjonalną strzelnicę). Młodzież wyjeżdża również na zajęcia do jednostek wojskowych, komisariatów, Szkoły Policji w Piotrowicach, jednostek straży pożarnej itp. Bierze także udział w uroczystościach państwowych, defiladach, wartach honorowych czy zabezpieczeniu imprez masowych np. Tour de Pologne itp.

Oprócz klas mundurowych prowadzimy również klasy cywilne o specjalnościach:

- weterynaryjna (m.in. wolontariat w schronisku dla bezdomnych zwierząt),

- ratowniczo – medyczno – farmaceutyczna (przedmioty medyczne, które ułatwiają naukę i dostanie się np. na studia medyczne),

- sportowa (zajęcia z BHP, dodatkowe zajęcia sportowe).