• Kontrakt z uczniem

Kontrakt z uczniem

1.Uczeń zobowiązany jest mieć na lekcji zeszyt przedmiotowy, podręcznik,

oraz inne materiały udostępnione przez nauczyciela, zakazane jest używanie

telefonów komórkowych.

2.Testy, sprawdziany, kartkówki, odpowiedzi ustne oraz prace domowe są obowiązkowe.

3.Jeżeli uczeń z przyczyn losowych (nieobecność usprawiedliwiona) opuścił test

lub sprawdzian,« powinien przystąpić w terminie -dodatkowym do zaliczenia tej pracy.

4.W przypadku nieobecności nieusprawiedliwionej nie ma możliwości poprawiania oceny, nie przystąpienie do sprawdzianów w żadnym terminie oznacza otrzymanie

oceny niedostatecznej.

5.Każda planowana pisemna kontrola wiadomości (poza kartkówką) musi być zapowiedziana z tygodniowym wyprzedzeniem, informacja o niej zapisana w dzienniku lekcyjnym.

6.Brak lub odpisywanie zadań domowych, korzystanie z niedozwolonych źródeł w czasie prac pisemnych, oddawanie do oceny prac nie napisanych samodzielnie równa się ocenie niedostatecznej.

7.Z przyczyn losowych (usprawiedliwionych) uczeń może być nieprzygotowany do lekcji jeden raz w semestrze, nie przygotowanie do zajęć musi zgłosić nauczycielowi przed lekcją.

8.Nieprzygotowanie nie dotyczy prac klasowych oraz sprawdzianów.

9.Jeśli uczeń zgłosi nieprzygotowanie do zajęć, a odbędzie sie kartkówka, uczeń zostanie poproszony o jej napisanie, ale będzie miał prawo do jej poprawienia (nawet w przypadku oceny pozytywnej) lub zdecydowania o tym czy ocena będzie liczona do końcowej klasyfikacji.

10.Uczeń ma prawo do jednorazowego poprawienia oceny niedostatecznej z testu.

11.Za zgodą nauczyciela nie ocenia się ucznia w bardzo trudnej sytuacji losowej.

12.Uczeń nieobecny na zajęciach zobowiązany jest do samodzielnego uzupełnienia zaległości.

13.Uczeń, który opuścił więcej niż 50% lekcji, może być nie klasyfikowany z przedmiotu. Przeprowadza się dla niego egzamin klasyfikacyjny.

14.Ocenę śródroczną ustala się na podstawie wszystkich ocen cząstkowych, przy czym najistotniejsze są oceny z testów, następnie odpowiedzi ustnych, kartkówek, prac domowych oraz aktywności.

15.Ponadto w klasach programowo najwyższych oceny z matury próbnej muszą być pozytywne.

16.Oceny wystawione przez nauczyciela są jawne i na prośbę ucznia lub rodziców/opiekunów nauczyciel uzasadni swoją decyzję.

17.Ocena roczna jest oceną całościową, czyli uwzględniającą szczególne postępy w nauce.

18.Uczeń zobowiązany jest do zostawienia swojego okrycia wierzchniego w szatni,

19.Nieprzestrzeganie powyższych postanowień wiąże się z powiadomieniem wychowawcy, lub rodziców