• STRZELECTWO I MUSZTRA / EDUKACJA WOJSKOWA

        • Przedmiotowy System Oceniania:

          Przedmiotu Strzelectwo i Musztra / Edukacja Wojskowa

          Ocenianie osiągnięć edukacyjnych ucznia polega na rozpoznawaniu przez nauczyciela poziomu i postępów w opanowaniu przez ucznia umiejętności i wiadomości w stosunku do wymagań edukacyjnych wynikających z podstaw programowych.
          Z zasadami oceniania uczniowie zostają zapoznani na pierwszych zajęciach w danym roku szkolnym.

          Przedmiotowy System Oceniania jest zgodny z:

           1. Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 czerwca 2015 roku w sprawie szczegółowych warunków oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych.

          2. Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 sierpnia 2012 w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół.

          3. Szkolnym Systemem Oceniania XV LO.

          4. Statutem Szkoły.

          5. Program Nauczania z Przedmiotu „Strzelectwo i musztra / Edukacja wojskowa”

           

          OGÓLNE ZASADY OCENY POZIOMU OSIĄGNIĘĆ EDUKACYJNYCH UCZNIÓW

          1. W procesie nauczania uczniów w ramach przedmiotu stosuje się ocenianie bieżące, okresowe, ocenę postaw oraz ocenianie końcowe;

          2. Prowadzący przedmiot stosuje system kontroli i oceny wyników nauczania, który powinien w swojej strukturze uwzględniać: opis wymagań na określoną ocenę (w sześciostopniowej skali), sposoby oceniania, obszary tematyczne podlegające ocenie, kryteria oceny, częstotliwość wystawiania ocen, warunki uzupełnienia braków z przyczyn losowych;

          3. Bieżącej oceny postępów uczniów w nauce dokonuje się w toku zajęć programowych, stosując różnorodne formy sprawdzania wiadomości i umiejętności. Wystawione w ten sposób oceny mają stanowić źródło informacji o poziomie osiągnięć edukacyjnych uczniów i systematyczności uczenia się̨. W tym obszarze można oceniać:

          • w zakresie wiedzy teoretycznej: odpowiedzi na pytania, testy i sprawdziany wiedzy, opracowane przez uczniów referaty, prezentacje, foldery baz danych, opracowania na podstawie informacji podręcznikowych, internetowych i wiadomości medialnych, opracowanie wybranych dokumentów wynikających z realizacji zadań szkolenia bojowego (np. szkic obserwacji, plan marszu na azymut, meldunek MEDEVAC);
          • w zakresie umiejętności praktycznych: umiejętności indywidualne i zespołowe z zakresu zagadnień szkolenia strzeleckiego, bojowego, udzielania pierwszej pomocy medycznej, musztry indywidualnej i zespołowej, przestrzeganie zasad i przepisów bezpieczeństwa w trakcie szkolenia, dbałości o powierzony sprzęt
            i wyposażenie

           

          4. Oceny okresowe to wyniki uzyskane: - ze sprawdzianów teoretycznych i praktycznych
          z przedmiotu

          5. Ocena postawy ucznia to ocena obserwowanej postawy etycznej, poszanowania symboli narodowych i wojskowych, munduru, porządku podczas uroczystości państwowych i szkolnych, ogólnego zdyscyplinowania;

          6. Końcowa oceną to podsumowanie wszystkich ocen bieżących, ocen okresowych oraz oceny postawy ucznia, wg zaproponowanej wagi: - oceny bieżące - 40%; - oceny okresowe - 40%; - ocena postaw - 20%.

          KRYTERIA OCEN  

          Ocena 6 — celujący Treści wykraczające: obejmują elementy znacznie wykraczające poza program, stanowiące efekt samodzielnej pracy, wynikające z indywidualnych zainteresowań, wymagające zastosowania rozwiązań nietypowych (ponad 100 %).

          Ocena 5 — bardzo dobry. Treści dopełniające: trudniejsze do opanowania, najbardziej złożone i unikalne, twórcze naukowo
          i oryginalne, wyspecjalizowane ponad potrzeby głównego kierunku szkolenia obecnie i w przyszłości, odległe od bezpośredniej użyteczności w praktyce zawodowej(90 - 100 %).

          Ocena  4 — dobry. Treść rozszerzająca obejmuje elementy: trudniejsze, bardziej złożone, mniej typowe, przydatne, ale nie niezbędne na danym etapie kształcenia, pośrednio użyteczne w pracy zawodowej (75 - 89%).

          Ocena  3 — dostateczny. Treść podstawowa — obejmuje elementy: najbardziej przystępne, najprostsze i najbardziej uniwersalne, najpewniejsze naukowo i niezawodne, niezbędne na danym etapie kształcenia, bezpośrednio użyteczne
          w praktyce zawodowej (56 -74%).

          Ocena  2 — dopuszczający. Treść konieczna określa proste wiadomościi umiejętności z pomocą nauczyciela, które pozwalają wykonywać proste zadania (55 - 40 %).

          Ocena 1 - niedostateczny. Ocena niedostateczna jest oceną negatywną i oznacza brak postępów w nauce oraz niewykształcenie umiejętności. W przypadku sprawdzianów i egzaminów oznacza ich niezdanie (poniżej 40 %).

          Poprawa ocen:

           Uczeń ma prawo poprawić każdą ocenę, która go nie satysfakcjonuje. Może to uczynić w terminie ustalonym
           z nauczycielem.

           

          SYSTEM OCENIANIA

                                                     

          I. Skala przeliczenia punktowego pracy pisemnej

           

              celujący

          100%       + zadanie nadobowiązkowe

          +  bardzo dobry

          min. 91% + zadanie nadobowiązkowe

              bardzo dobry

          91 – 100%

          + dobry

          86 – 90%

             dobry

          76 – 85%

          + dostateczny

          70 – 75%

             dostateczny

          51 – 69%

          + dopuszczający

          44 – 50%

             dopuszczający

          33 – 43%

             niedostateczny

            0 – 32%

          Ocena semestralna jest średnią ważoną ocen cząstkowych uzyskanych w każdym semestrze.

          Na tej stronie znajdziecie dodatkowe informacje o przedmiotach, których uczę w szkole.

          Zapraszam ponownie!

    • Kontakty

      • XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach
      • 32 204 65 98 32 204 65 97
      • ul. Obroki 87 40-833 Katowice Poland
      • Przystanek: Osiedle Witosa II • dojazd autobusami linii: 51, 109, 138, 238, 675 - Przystanek usytuowany jest na skrzyżowaniu ulic Witosa i Obroki. Aby dojść do szkoły należy minąć skrzyżowanie i skręcić w lewo. Odległość: ~ 500 metrów. Czas marszu: ~ 5 minut. Przystanek: Obroki Dulęby • dojazd autobusami linii: 70, 115, 165 - Przystanek znajduje się najbliżej szkoły. Aby z tego przystanku trafić do naszej placówki należy udać się wzdłuż drogi. Odległość: ~ 80 metrów. Czas marszu: ~ 2 minuty.
  • Galeria zdjęć

      brak danych