• ✨👉 FANTAZY  or  FACTFILES 👈✨
            – projekt „Read On” realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wyobraźnia a rzeczywistość. Wyobraźnia a twórczość. 📖😀

Świat kreowany przez autora różniący się od rzeczywistości czy zdarzenia autentyczne dziejące się w określonym czasie historycznym, w realnej przestrzeni geograficznej i społecznej.

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w języku angielskim  zakupionymi do biblioteki i zaprezentowania swoich argumentów. Na autorów najciekawszych prezentacji oraz uczniów, którzy do końca I semestru przeczytają po angielsku najwięcej książek z dziedziny fantastyki lub literatury faktu, czekają nagrody i Reading Passport.🫵 📖📘

• Szkoła Patriotów

• #SzkołaPatriotów
            Na lekcjach poświęconych działaczowi Solidarności- Alfredowi Bujarze - gościliśmy innego działacza NSZZ Solidarność, Jerzego Dolinkiewicza, który przedstawił wspomnienia z czasów stanu wojennego.

• Szkoła Patriotów

• Alfred Bujara - mało znany bohater czasów stanu wojennego jest przez nas odkrywany w ramach projektu #SzkołaPatriotów
            Cykl zajęć przybliżył uczniom realia życia w latach 80- tych, pozwolił zrozumieć postawę ludzi tworzących NSZZ "Solidarność" oraz ukazał bestialskie represje systemu komunistycznego stosowane wobec opozycji.

• Wycieczka integracyjna

• ✨Zrobiliśmy to już czwarty raz …✨

Odwiedziliśmy już ZOO w Chorzowie, ZOO w Łodzi, ZOO w Opolu..,
            Tym razem byliśmy we WROCŁAWIU🦨🦜🐾

• Silesia Maraton

• Jak co toku, bladym świtem, zbiórka wolontariuszy przed Silesia Marathonem. Dziękuję każdemu  z 55 aktywnych i zdetrminowanych uczniów za Wasze zaangażowanie! 💪🎖🏆

• Drodzy uczniowie i nauczyciele.

Informujemy, że nasza szkoła i biblioteka jest w trakcie realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kupujemy książki, o których myślicie, które chcielibyście przeczytać, które mogą być Wam potrzebne do nauki i pracy.
            Dziękujemy już za otrzymane od Was propozycje tytułów i przypominamy, że akcja "Book Box" trwa nadal (skrzynka na Wasze pomysły i podpowiedzi tytułów i autorów dla Was atrakcyjnych umieszczona jest w bibliotece szkoły)

• Odsłonięcie muralu

• ✨„Ikona Śląska-Wojciech Korfanty - Wybitny Ślązak, Europejczyk, Polak”✨

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie brali udział w odsłonięciu muralu w dzielnicy Katowice Śródmieście nieopodal willi "Korfantówki".
            Prezentowali stanowisko o tematyce - "Nowe technologie w służbie cywilizacji" i "Pierwsza Pomoc".
            Ponadto braliśmy udział w „grze z historią w tle” – Czy znasz Korfantego na szóstkę?✨👍

• Konferencja Katowice- miejsca pamięci

• Pasjonaci historii regionalnej wysłuchali ciekawych referatów przedstawionych na
            #XXIIKatowickiejKonferencjiNaukowej
              w 158rocznicę uzyskania praw miejskich:
            KATOWICE – MIEJSCA PAMIĘCI
            Dziękujemy #MHK za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.

• Rozbiegane Witosa

• 🏃‍♀️🏃🏻W o l o n t a r i a t  czas zacząć!🏃🏻🏃‍♀️
            Sezon 2023/2024 uważamy za otwarty!

• Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 4 września 2023 r.

Klasy pierwsze godzina 9.00 Aula

Pozostałe klasy zapraszamy na spotkania z wychowawcami o godzinie 10.30: 2w-102, 2wp-202, 2cp-105, 3cw4-101, 3p4-107, 4cp4-205, 4pw4-202a, 4w4-104.

Rodziców zapraszamy na zebrania w dniu 7 września o godzinie 17.00.

• Matura poprawkowa

• Egzamin poprawkowy odbędzie się w dniu 22 sierpnia 2023 o godzinie 9.00.

Sala 107- matematyka oraz język polski, sala 104- język angielski.

• Egzaminy poprawkowe

• 28.08.2023 godz. 10.00 język polski, komisja: mgr Porządnicka-Lamch, mgr Sroka, mgr Nolda-Woszek

29.08.2023 godz. 10.00 język angielski, komisja: mgr Porządnicka-Lamch, mgr Pastusiak, mgr Płuciennik-Mentel/mgr Korzeniowska

30.08.2023 godz. 10.00 język niemiecki, komisja: mgr Porządnicka-Lamch, mgr Manowski, mgr Błaszczyk-Przybyło