I pomoc

 • MATURA POPRAWKOWA 21.08.2018

  21 SIERPNIA GODZ. 9.00

  MATEMATYKA- AULA- mgr Sroka, mgr Tarnawa-Pieśniak, mgr Nolda-Woszek, mgr Manowski,* mgr Simka

  JĘZYK POLSKI- 104- mgr Lamch, *mgr Ślosarczyk

  JĘZYK ANGIELSKI- 105- mgr Borzyk, *mgr Turzyniecki

  ZSPM: mgr Sykosz, mgr Korzeniowska

 • W tym roku po raz pierwszy Prezydent Miasta zdecydował o „uwolnieniu” granicy wiekowej w Budżecie Obywatelskim Katowice. Oznacza to, że od tegorocznej edycji wszyscy mieszkańcy Katowic, nawet ci najmłodsi, mogą wziąć czynny udział w procesie. Aby zapoznać najmłodszych (i tych starszych) z ideą BO Młodzieżowa Rada Miasta przy współpracy z Wydziałem Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice wyszła z propozycją organizacji wakacyjnego konkursu plastycznego pod nazwą „Budżet Obywatelski Oczami Młodych” skierowanego do dzieci i młodzieży szkolnej.

   

  Grafik współpracujący z MRM zaprojektował, a nasz wydział wydrukował plakaty informujące o niniejszym konkursie (grafika w załączeniu). Od jutra plakaty te będą do odbioru w Centrum Usług Wspólnych. Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdziecie państwo na stronie BO:

  http://bo.katowice.eu/Aktualnosci/Strony/Bud%C5%BCet-Obywatelski-Oczami-M%C5%82odych---edukacyjny-konkurs-plastyczny.aspx

   

 • EGZAMINY POPRAWKOWE

  27 sierpnia 2018r.

   

  JĘZYK POLSKI- godz. 9.00- sala 107

  Skład komisji:

  mgr Jerzy Jędrzejczyk - przew.

  mgr Justyna Sroka

  mgr Andrzej Dulian

   

  28 sierpnia 2018r.

   

  MATEMATYKA- godz. 9.00- sala 102

  Skład komisji:

  mgr Jerzy Jędrzejczyk-przew.

  mgr Lidia Borzyk

  mgr Janusz Lamch

   

  29 sierpnia 2018r.

   

  JĘZYK NIEMIECKI- godz. 9.00- sala 203

  Skład komisji:
  mgr Jerzy Jędrzejczyk- przew.

  mgr Marek Manowski

  mgr Agnieszka Błaszczyk-Przybyło

   

  30 sierpnia 2018r.

   

  JĘZYK ANGIELSKI- godz. 9.00- sala 203

  Skład komisji:

  mgr Jerzy Jędrzejczyk - przew.

  mgr Adriana Płuciennik-Mentel

  mgr Małgorzata Korzeniowska

   

 • Wicemistrzostwo w wojewódzkich zawodach "Sprawni jak żołnierze 2018"

  Wicemistrzostwo w wojewódzkich zawodach "Sprawni jak żołnierze 2018"

  Drużyna dziewcząt zdobyła II miejsce w zawodach wojewódzkich "Sprawni jak żołnierze 2018". Serdecznie gratulujemy!

 • Casting do filmu

  Casting do filmu

  W dniu 21 maja o godzinie 10.00 w auli szkolnej odbędzie się casting do filmu "Bezkres". Poszukiwani są  chłopcy w wieku 17-19 lat, chętni do współpracy i nie bojący się kamery oraz drobnych wyzwań. Uczestnictwo w dniu zdjęciowym, będzie dla aktorów niebywale ciekawym i pasjonującym przedsięwzięciem. Na casting zaprasza Patryk Rębowski Student Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  Opis_etiudy__Bezkres_.docx

  Oswiadczenie_o_wizerunku.docx

  Oswiadczenie_o_zgodzie_rodzica_na_udzial_w_ZDJECIACH_do_filmu.docx

 • Palmiarnia
  11.05.2018

  W dniu 10 maja uczniowie z kl. 2w z grupy z rozszerzoną geografią pod opieką mgr Doroty Tyralik odwiedzili tropiki, czyli brali udział w zajęciach z biogeografii w Palmiarni w Gliwicach. Podczas zajęć poznawali rośliny użytkowe i ich zastosowanie oraz formy przystosowania się roślin i wybranych zwierząt do życia w warunkach panujacych w różnych strefach klimatycznych.

 • Msza na zakończenie roku klas trzecich
  29.04.2018

  Uroczysta Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla maturzystów była sprawowana w piątek 27.04.2018 r. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Herberta na Osiedlu Witosa. Dziękowaliśmy za lata nauki, zdobytej wiedzy i umiejętności, a także za szkolne przyjaźnie. Na koniec Mszy uczniowie otrzymali świadectwo ukończenia katechezy na poziomie ponadgimnazjalnym. Maturzystom życzymy pomyślnego zdania egzaminów maturalnych!

 • Pielgrzymka maturzystów
  13.04.2018

  W czwartkowy poranek (12.04) maturzyści naszej szkoły i nie tylko wybrali się na tradycyjną już pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Na miejscu powitała nas jedna z Sióstr Miłosierdzia, która w interesującej prelekcji przybliżyła nam życie św. Siostry Faustyny Kowalskiej oraz wyjaśniła znaczenie miłosierdzia Bożego w życiu każdego człowieka. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, sprawowanej przez naszego katechetę ks. Marcina w kaplicy klasztornej, w której 
  przechowywane są relikwie św. Faustyny. Po Mszy mogliśmy podziwiać piękne widoki z wieży sanktuarium. Na koniec udaliśmy się w kierunku Zamku Królewskiego na Wawelu, aby przejść Traktem Królewskim na Stare Miasto. Dopisała nam słoneczna pogoda. Wróciliśmy z pielgrzymki pełni wrażeń i z dobrymi humorami, a także umocnieni duchowo.

 • Wizyta w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym
  11.04.2018

  Uczniowie klasy 1p wraz z katechetą ks. Marcinem udali się we wtorek 10.04.2018 r. do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Prokurator seminaryjny ks. Marek Konsek przybliżył historię powstania diecezji i seminarium. Oprowadzanie po okazałym gmachu połączone było z prelekcją o formacji kandydatów do kapłaństwa. Bardzo ciekawa była wizyta w seminaryjnym muzeum misyjnym. Klerycy przygotowali również słodki poczęstunek. Formacja intelektualna kandydatów odbywa się na Wydziale 
  Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego, który również odwiedziliśmy. Będziemy wspierać naszą modlitwą sprawę nowych powołań do kapłaństwa.
   

 • Wesołych Świąt

  Wesołych Świąt
 • Szkolne Rekolekcje Wielkopostne
  28.03.2018

  W dniach 26-28 marca br. tradycyjnie odbyły się wielkopostne rekolekcje dla uczniów naszej szkoły. W tym roku nauki głosił ks. Mateusz Krupa, kapelan hospicjum domowego w Katowicach. Ksiądz Mateusz w bardzo interesujący sposób mówił o obrazie Boga, który chrześcijanin może nosić w sobie; omówił cztery prawa życia duchowego; przypomniał o ważności sakramentu pokuty i pojednania dla katolika. Na zakończenie rekolekcji została odprawiona Msza Święta w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i św. 
  Herberta na Osiedlu Witosa. Dziękujemy księdzu Mateuszowi za posługę oraz Jego świadectwo wiary. Będziemy pamiętać w modlitwie.

 • Bezpłatne konsultacje z doradcami zawodowymi

  Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z doradcami zawodowymi urzędów pracy w trakcie II Regionalnego Forum Doradztwa Zawodowego w dniu 13 i 14 kwietnia 2018. Więcej informacji na temat wydarzenia: https://www.metis.pl/content/view/2976/1/
  Lista punktów, gdzie uczniowie i rodzice będą mogli bezpłatnie skorzystać z pomocy doradców zawodowych np w zakresie wyboru zawodu w dniu 14 kwietnia br. (sobota) znajduje się pod adresem: https://www.metis.pl/downloads/dyzury_doradcow.doc
   

 • Ogólnopolski konkurs wiedzy biblijnej

  Ogólnopolski konkurs wiedzy biblijnej

  Dziesięciu uczniów naszej szkoły przystąpiło do etapu szkolnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który już po raz dwudziesty drugi organizuje Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Zakres merytoryczny konkursu w tym roku obejmuje treść trzech ksiąg Pisma Świętego: Księgi Psalmów, Listu do Galatów i Listu do Filipian wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami oraz słownikiem. Najwięcej punktów zdobyli: Natalia Kałuża (klasa 2p), Angelika Klimczak (klasa 2cp) oraz 
  Wiktoria Gojny (klasa 1p). Uczennice będą reprezentować naszą szkołę na etapie diecezjalnym, który odbędzie się 18 kwietnia 2018 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 • Aktywny strzelec
  08.03.2018

  7 marca 2018 klasa policyjna 3P miała okazję uczestnictwa w Dniu Otwartym Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Gliwicach.

  Mieliśmy możliwość poznać uczelnię, ofertę studiów oraz braliśmy udział  w szkoleniu                 „ Aktywny strzelec”. Szkolenie było bardzo interesujące i potrzebne każdemu młodemu człowiekowi klasy mundurowej. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa w takim szkoleniu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też prezentacja broni i sprzętu wojskowego.

 • Olimpiada Teologii Katolickiej
  08.03.2018

  Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach po raz kolejny odbył się etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej (7.03.2018). To już XXVIII edycja konkursu. W tym roku naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 1pc Dominika Kolany. Tematyka konkursu obejmowała nauczanie o pokoju i nadziei dla Europy u Benedykta XVI i Franciszka. W zmaganiach wzięło udział ponad 70 uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszej diecezji. Program olimpiady obejmował również udział w spektaklu 
  teatralnym "Opowieści o Królestwie" oraz w Eucharystii, która sprawowana była w Wyższym Śląskiem Seminarium Duchownym.

 • Koncert z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych
  05.03.2018

  Z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w piątek 2.03.2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncert nosił tytuł "O wolną Polskę" i był muzyczną wędrówką przez historię zmagań o wolność naszej Ojczyzny. W repertuarze znalazły się nie tylko akcenty walk o odzyskanie niepodległości, ale także późniejsze losy Polski. Szczególnie został podkreślony wątek żołnierzy drugiej konspiracji. Koncert 
  pozostanie na długo w naszej pamięci.
   

 • Zapraszamy na Dzień Otwarty 23 kwietnia od 11.00

 • I Krajowa Konferencka Naukowa "Doskonalenie organizacji działań policji na poziomie lokalnym"

  Klasy policyjne naszej szkoły miały możliwość uczestnictwa w I Krajowej Konferencji Naukowej

  " DOSKONALENIE ORGANIZACJI DZIAŁAŃ POLICJI NA POZIOMIE LOKALNYM"

  Konferencję zorganizowała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz szkoła Policji w Katowicach pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.

   

  Uczestniczyliśmy w sesji obrad plenarnych , w której były poruszane następujące tematy:

  -Konieczność unifikacji przygotowania działań w sytuacjach kryzysowych oraz w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

  -Współpraca instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

  - Wpływ prawa wewnętrznego na sprawność działań policji.

   

  W części nieoficjalnej mieliśmy możliwość rozmowy na temat pracy w Policji i warunków rekrutacji .

  Było to dla nas pouczające i ważne doświadczenie.

 • Konferencja w Komendzie Wojewódzkiej Policji
  27.02.2018

  We wtorek 27.02.2018 r. uczniowie klas policyjnych naszej szkoły uczestniczyli w konferencji naukowej zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Jest to pierwsza ogólnopolska konferencja, która poświęcona była doskonaleniu organizacji działań policji na poziomie lokalnym. Zaproszeni prelegenci wygłosili referaty  m.in. o zagrożeniach terrorystycznych i problemie koordynacji działań różnych służb państwowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom, o podnoszeniu jakości 
  pracy policji, a także o porządku prawnym, w którego obrębie powstają szczegółowe zarządzenia i regulacje policji. Uczniowie uczestniczyli również w spotkaniu informacyjnym o zasadach rekrutacji i pracy w policji w Bibliotece Komendy Wojewódzkiej.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach
  ul. Obroki 87
  40-833 Katowice
 • 32 204 65 98
  32 204 65 97

Galeria zdjęć