I pomoc

 • Złoty indeks

  Szanowni Państwo,

  Już po raz drugi organizowany jest konkurs dla uzdolnionych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Ambitni maturzyści mogą w nim starać się o przyjęcie na wybrane kierunki studiów stacjonarnych w Politechnice Śląskiej bez postępowania kwalifikacyjnego! Rywalizując w dyscyplinach matematyki, chemii, informatyki i fizyki będą ubiegać się o nagrody I stopnia – przyjęcie na wybrany kierunek studiów stacjonarnych (10 laureatów), II stopnia – 40 punktów preferencyjnych, III stopnia – 30 punktów preferencyjnych w postępowaniu rekrutacyjnym. Zmagania są dwuetapowe: w pierwszej części uczestnicy rozwiązują zadania dostępne na platformie informacyjnej konkursu, w drugiej, która odbędzie się w marcu 2018 roku, zakwalifikowani rozwiązują zadania w siedzibie uczelni. Prace oceniać będą komisje przedmiotowe, w skład których wchodzą nauczyciele akademiccy Politechniki Śląskiej. Szczegółowe warunki uczestnictwa określone są w Regulaminie dostępnym na stronie www.zlotyindeks.pl, gdzie znaleźć można również przykładowe zadania z poprzedniej edycji. Bieżące informacje prezentowane są na Facebooku https://www.facebook.com/zlotyindeks.polsl. Na zgłoszenia uczestników czekamy na platformie https://sorek.polsl.pl/zlotyindeks do 15 stycznia 2018. Serdecznie zachęcamy do udziału i prosimy o rozpropagowanie wydarzenia wśród młodzieży. Biuro Promocji Politechniki Śląskiej, 44-100 Gliwice, ul. Akademicka 2A, tel. 32 237 19 69

 • II Festiwal Szkół Ponadpodstawowych

  Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko 1 i 2 grudnia w godzinach od 10 do 17 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

  http://www.katowice.eu/miasto/aktualnosci?ItemID=2681&ListID=d5dea5d0-1093-414a-ab2a-4a83b293cb9e

 • KONKURS - LOGO NA BLUZĘ

  20.11.2017

  KONKURS
  Samorząd szkolny ogłasza konkurs na projekt logo, które umieszczone będzie na bluzach dla uczniów.

  Konkurs trwa do 30.11.2017, projekty można oddawać członkom Samorządu.

  Jesteś kreatywny i chcesz to innym pokazać?
  Wyraź siebie i zaprezentuj swój pomysł!

  Zapewniamy nagrodę dla zwycięzcy

  Samorząd Szkolny

 • 30.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie 2017.

 • 04.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Poligon klas 1- wrzesień 2017.

 • Wędrówki szlakami nowoczesnej edukacji

  Zapraszamy na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne z języka angielskiego, języka niemieckiego oraz matematyki w ramach projektu "Wędrówki szlakami nowoczesnej edukacji". Zajęcia będą odbywać się w szkole. Rekrutacja trwa od 25 września do 6 października 2017r. Osoby zgłaszające chęć uczestnictwa w projekcie zobowiązane są do złożenia wypełnionych i podpisanych dokumentów tj. 

  a) formularz zgłoszeniowy

  - uczeń pełnoletni Zalacznik_1a_(1)(1).pdf

  - uczeń niepełnoletni Zalacznik_1b_(1).pdf

  b) zgodę rodzica/opiekuna prawnego Zalacznik_2_(1).pdf

  c) zgodę na wykorzystanie wizerunku

  -uczeń pełnoletni Zalacznik_3a_(1).pdf

  -uczeń niepełnoletni Zalacznik_3b_(1).pdf

  Regulamin_podpisany_v3_(1).pdf

 • Zajęcia z matematyki dla maturzystów

 • Klikam i wiem

  Szanowni Państwo,

   

  Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Katowicach została uruchomiona kolejna edycja Programu Edukacyjnego „Klikam i wiem”.

   

  http://katowice.stat.gov.pl/

   

   

  Tradycyjnie, projekt adresowany jest do młodzieży szkolnej, a jego celem jest kształtowanie umiejętności korzystania z zasobów dostępnych na stronach internetowych statystyki publicznej. Dzięki temu przedsięwzięciu młodzież ma okazję poznać działalność statystyki publicznej, wydawnictwa statystyczne i jednocześnie poszerzyć wiedzę o naszym regionie,  Polsce i Unii Europejskiej. Materiał został wzbogacony o pomocne wskazówki oraz ciekawostki statystyczne.

  Na podanej stronie internetowej znajduje się krótki opis projektu oraz plakat, który w miarę możliwości prosimy wydrukować i umieścić na terenie szkoły. Ponadto projekt ten może być podstawą przeprowadzenia przez nauczycieli w Państwa szkole ciekawej lekcji z zakresu ogólnodostępnych zasobów informacji statystycznych.

   

  Zapraszamy do skorzystania z naszego programu oraz z zasobów statystyki publicznej.

   

  * * * *

  Kontakt:

  Śląski Ośrodek Badań Regionalnych

  ul. Owocowa 3, 40-158 Katowice (p.008)

  tel. 32 779 12 34, 32 779 12 37

  InformatoriumKCE@stat.gov.pl

   

   

 • 08.09.2017

  W środę 6.09.2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przemaszerowali na Skwer rtm. Witolda Pileckiego na Osiedlu Witosa. Po złożeniu wieńca pod pomnikiem i zapaleniu zniczy mgr Katarzyna Tarnawa przypomniała najważniejsze wydarzenia z życia patrona naszej szkoły. Dewizą Rotmistrza Pileckiego były słowa: "Bóg, Honor, Ojczyzna". Przykładem swojego życia uczy nas odwagi i poświęcenia dla Ojczyzny. Następnie udaliśmy się do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Herberta. Nasz 
  katecheta ks. Marcin Moj przewodniczył uroczystej Mszy Świętej. Z nowymi siłami i Bożym błogosławieństwem chcemy uczyć się, zdobywać nowe umiejętności i kształtować dobre cechy charakteru w rozpoczynającym się roku szkolnym.

 • Wojewódzki konkurs fotograficzny "Przyroda w obiektywie 2017"

  Wojewódzki amatorski konkurs fotograficzny "Przyroda w obiektywie" 2017

   

  Zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji amatorskiego konkursu fotograficznego organizowanego przez Miejski Dom Kultury „Południe” w Katowicach - Piotrowicach pt. „Przyroda w obiektywie”. Zadaniem naszego konkursu jest zachęcenie fotografów amatorów w wieku od 5 do 105+ do stworzenia ciekawych fotografii ukazujących piękno i niezwykłość polskiej przyrody. Świat flory i fauny, który nas otacza kryje w sobie nieskończoną ilość ekscytujących tematów oraz form wartych uchwycenia. Konkurs ma na celu pobudzić zainteresowanie uczestników przyrodą oraz sztukami wizualnymi, co powinno zaowocować stworzeniem interesujących tematycznie obrazów fotograficznych, o malowniczych i ciekawych formach.

   

  Kurator konkursu: Łukasz Fuglewicz, instruktor MDK „Południe”

  Nadzór organizacyjny: Daria Pilszczyk, instruktor MDK „Południe”

   

  JURY:

  Przewodniczący  Jury: Łukasz Fuglewicz, przyrodnik, instruktor zajęć przyrodniczych w MDK „Południe”, instruktor Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie

  + dwóch jurorów, w tym fotografik oraz plastyk

  Warunki konkursu:

  1. Wywołane bądź wydrukowane zdjęcia o minimalnym formacie 15 x 20 cm należy przesłać na adres Miejskiego Domu Kultury „Południe” w Katowicach – Piotrowicach przy ul. Jankego 136, lub dostarczyć osobiście.
  2. Każdy uczestnik może przesłać nieograniczoną liczbę zdjęć.
  3. Zdjęcia mogą być w kolorze lub czarno-białe
  4. Każde zdjęcie powinno mieć z tyłu przyklejoną metryczkę (imię i nazwisko, kontakt mailowy oraz telefoniczny, krótki opis zdjęcia)
  5. Zdjęcia prosimy nadsyłać w terminie od 1 września – 27 października 2017.

   

  • Konkurs ma charakter otwarty i nie przewiduje się kategorii wiekowych.

  • O wynikach konkursu zadecyduje poziom nadesłanych prac. Będą brane pod uwagę: odniesienie się do założeń konkursu koncentrujących się na promowaniu polskiej - regionalnej przyrody i krajobrazów, nieszablonowość w potraktowaniu tematu, interesujący dobór fotografowanych obiektów, walory plastyczne i wartość estetyczna fotografii, jakość.

   

  • Zostaną przyznane nagrody książkowe za zajęcie I, II i III miejsca oraz za wyróżnienia.

  Wszyscy laureaci otrzymają zaproszenia do udziału w warsztatach fotograficznych, gdzie będą mieli okazję zapoznać się z laboratorium fotograficznym i tradycyjną techniką wywoływania zdjęć.

  Zostaną także rozlosowane 2 nagrody pocieszenia wśród pozostałych uczestników.

  • Najciekawsze zdjęcia zostaną umieszczone na wystawie, której wernisaż odbędzie się 23 listopada o g. 17.30 w MDK Południe w Piotrowicach w ramach spotkania Otwartego Klubu Przyrodników.

 • IV edycja Budżetu Obywatelskiego

  W dniach od 11 do 24 września br. trwa elektroniczne głosowanie w ramach czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy do głosowania na stronie internetowej www.bo.katowice.eu, gdzie można również zapoznać się ze zgłoszonymi inicjatywami. Każdy kto jest zameldowany w Katowicach i ma ukończone 16 lat może zagłosować na projekty, które jego zdaniem będą najlepiej służyły lokalnej społeczności, głosowanie trwa kilka minut i jest bardzo proste. Nawet jeden głos może pozytywnie wpłynąć na naszą okolicę. 

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 4 września 2017r.

  klasy pierwsze: godzina 9.00 aula szkolna

  klasy drugie i trzecie: godzina 10.00 w salach: 3p-102, 3cw- 202, 2p- 107, 2cp- 206, 2w- 203

 • 23.06.2017

  W dniach 12-14 czerwca odbył się V Ogólnopolski Zjazd Szkół im. rtm. W. Pileckiego. Honorowym Patronatem uroczystość objęli:

  - Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda

  - Ministwrstwo Obrony Narodowej

  - Ministerstwo Edukacji Narodowej

  - Wojewoda Śląski

  - Marszałek Województwa Śląskiego

  - Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa. 

  Miło bardzo było nam gościć przedstawicieli szkół im. rtm. Witolda Pileckiego z całej Polski oraz rodzinę rotmistrza: wnuczkę Dorotę Optułowicz oraz prawnuka Krzysztofa Kosiora.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach
  ul. Obroki 87
  40-833 Katowice
 • 32 204 65 98
  32 204 65 97

Galeria zdjęć